Już nie boję się dentysty

Dowiedziono, jak też sami dobrze o tym wiemy, że w Polakach tkwi pokoleniowy lęk do stomatologów. Do odprężenia w fotelu dentystycznym nie może przyznać się każdy z nas. Jednak z usług dentystycznych korzystać trzeba. Dziś gabinety nie wyglądają jak dawniej. Mamy specjalne nowe technologie stomatologiczne w tym sprzęt oraz nowoczesne materiały stosowane w stomatologii. Przede wszystkim w większości gabinetów zmienił się stosunek lekarzy do pacjentów na partnerski.

 

Klient nasz pan

 

Trzeba przyznać, że w myśl tej idei pracuje obecnie prawie każdy stomatolog. Słono jednak płacimy za usługi dentystyczne i jak na razie nie widać, by sytuacja miała się polepszyć. Refundacja wielu zabiegów należy się dzieciom i młodzieży do 18 lat. Koszyk świadczeń refundowanych przez NFZ dla dorosłych jest mocno okrojony.

 

Jaki to dobry stomatolog i jego gabinet?

 

Przyjrzyjmy się jednak zmianom na lepsze, czyli tym, które przyciągają do gabinetów stomatologicznych coraz więcej osób dorosłych. Można cieszyć się, bo świadomość zdrowotna w tej kwestii rośnie. Widać to przede wszystkim na przykładzie dzieci i młodzieży. Dobry stomatolog dziś oznacza lekarza otwartego na oczekiwania pacjenta. Stomatologa z partnerskim stosunkiem oraz troską. Gabinety dentystyczne dbają nie tylko o profesjonalne zabiegi, ale o dobrą, przyjazną atmosferę, dzięki której zdobywają coraz to większe zaufanie. Jałowe otoczenie, sterylność sprzętu to oczywiście podstawa. Relaksująca muzyka jest dopełnieniem tego obrazu. W takim gabinecie stomatologicznym odprężenie w fotelu nie stanowi problemu.

Post Author: henmic

2 thoughts on “Już nie boję się dentysty

  Marcin

  (1 października 2016 - 16:15)

  Lęk chyba nigdy nie zniknie, ale owszem stosunek stomatologów do pacjentów jest obecnie rewelacyjny.

  Andrzej

  (5 października 2016 - 17:52)

  Szkoda, że tak mało mamy refundowanych usług 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *