Uwaga na manicure hybrydowy

Czy trzeba długo szukać, surfować po internecie, by znaleźć informacje o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą manicure hybrydowy? Czy atrakcyjny wygląd kobiet musi kosztować zdrowie? Czym są lakiery hybrydowe? Dlaczego mówi się o nich, że są niebezpieczne? W końcu dlaczego tak niezawodne lakiery mogą być rakotwórcze? Przeczytajcie.

 

Krótki i na temat

 

Kosmetyki, a tym bardziej lakiery do paznokci nie muszą przechodzić tak wielu faz badań jak środki farmakologiczne. To dlatego właśnie o lakierach hybrydowych przeczytamy stosowną porcję informacji o zaletach i jako panie pokusimy się o taki manicure. W końcu liczy się trwałość. Jednak na wielu stronach internetowych można odnaleźć opinie, które już niestety nie zgadzają się z listą zalet. Opiniują kobiety. Piszą o uczuleniach, ale nie tylko.

 

Lakiery hybrydowe w opinii dermatologów i naukowców

 

Barwniki w lakierach hybrydowych są substancjami toksycznymi. Tego faktu nie da się ukryć. Jeśli do tego dołączymy działanie niebezpiecznych lamp UV, które służą utwardzeniu lakieru – zalety tego typu manicure znikają jak bańki mydlane. Naukowcy dowiedli, że z lamp UV wystarczy skorzystać tylko 8 razy w ciągu roku, by DNA komórek skóry zostało uszkodzone. To stwarza poważne ryzyko wystąpienia raka. Lampy ultrafioletowe niestety choć niektóre panie nie mają świadomości, podwyższają częstotliwość zachorowań na czerniaka. W kwestii barwników zawartych w lakierach hybrydowych, żelowych warto wiedzieć, że bardzo często wywołują alergie.

Post Author: henmic

2 thoughts on “Uwaga na manicure hybrydowy

  Karolina

  (12 października 2016 - 11:59)

  Wie się, a jednak szkoda takich efektów 🙁

  Joanna

  (13 października 2016 - 14:19)

  Nigdy nie robiłam takiego manikiuru. Ulga na sercu 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *