Jesteś tym, co jesz

Od zdrowego stylu życia zależy stan naszego zdrowia. Odżywiając się racjonalnie, eliminując używki, szkodliwe produkty spożywcze, jak również dbając o regularną aktywność fizyczną, zmniejszamy ryzyko wystąpienia wielu groźnych chorób. Ponadto warto korzystać z zalet, jakie niesie ze sobą zdrowa żywność. O niej warto mówić, pisać, zachwalać i polecać.

Zamiast ziemniaków, makaronów i ryżu – kasza jaglana

 

Dietetycy zalecają jedzenie kaszy jaglanej, bo obniża poziom cholesterolu oraz wykazuje działanie detoksykujące organizm. Jest wskazana w dietach osób z chorobami wątroby, trzustki oraz jelit. Osoby ze schorzeniami kostnymi powinny zwrócić szczególną uwagę na kaszę jaglaną i włączyć ją do swojego jadłospisu. Dla kobiet dieta bogata w kaszę jaglaną niesie ze sobą wiele korzyści. Zawarty w niej krzem wzmacnia włosy, skórę oraz paznokcie. Zdrowa żywność jak widać ma wpływ nie tylko na zdrowie, ale i urodę.

 

Korzystne zmiany – tłuszcze nasycone zastępujemy nienasyconymi

 

Pod pojęciem zdrowa żywność kryje się także zdrowe żywienie. Tak więc wybieramy produkty, który posiadają korzystne właściwości dla zdrowia. Czynimy w ten sposób zmiany na lepsze. Zamiast tłuszczy nasyconych, które znajdują się w pełnotłustym nabiale, maśle oraz czerwonym mięsie należy wybierać produkty pochodzenia roślinnego. Zdrowa żywność niekoniecznie musi wiązać się z wydawaniem większej ilości pieniędzy. W głównej mierze chodzi o przeprojektowanie jadłospisu na przyjazny naszemu organizmowi. Im więcej wiedzy w tym temacie posiądziemy, tym lepiej.

Post Author: henmic

2 thoughts on “Jesteś tym, co jesz

  Olga

  (7 listopada 2016 - 20:08)

  Przeprojektowanie jadłospisu wbrew pozorom nie jest trudne.

  Lidzia

  (12 listopada 2016 - 16:54)

  Zdrowe odżywianie się naprawdę nie kosztuje więcej niż niektórym się wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *