Zdrowie mamy jedno. Bądźmy eko, żyjmy zdrowo.

Tytuł artykułu to nie kolejny slogan życiowy, motto czy coś tam jeszcze. To prawda, że obok takich słów spora ilość osób przechodzi obojętnie. Widzimy je na każdym kroku. Na stronach internetowych, w reklamach telewizyjnych, w gazetach. Dlaczego jesteśmy obojętni na zdrową żywność, zdrowy styl życia? Bo nie mamy silnej woli, by działać. Zmiany odkładamy na później. A czas niestety nieubłaganie płynie.

 

Małymi krokami jest prościej

 

Zmian w diecie można dokonywać stopniowo. To o wiele prostszy sposób niż radykalne ucinanie dotychczasowych przyzwyczajeń. Bezwzględne cięcia wcale nie są korzystne. No chyba, że z poważnych przyczyn zdrowotnych musimy zrezygnować z konkretnej diety. Bezwzględnie może bowiem oznaczać relatywnie szybki powrót do starych nawyków. Słodzisz herbatę, kawę dwoma łyżeczkami cukru? Zmniejsz rację do 1,5 łyżeczki. Po tygodniu z powodzeniem można słodzić już tylko łyżeczkę. W kolejnych tygodniach cukier przestanie Ci smakować. To tylko przykład stopniowych zmian, jakie małymi krokami możesz wprowadzać do swojego życia w ramach optymalnej zdrowotności.

 

A co z cenami zdrowej żywności?

 

Półki ze zdrową żywnością mogą poważnie odstraszać cenami. W tym momencie warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepiej wydać pieniądze w takim miejscu czy w aptece? Poza tym zdrowa żywność to również racjonalne odżywianie, a także wiele produktów spożywczych, które możemy przygotować samodzielnie.

Post Author: henmic

2 thoughts on “Zdrowie mamy jedno. Bądźmy eko, żyjmy zdrowo.

  Julia

  (15 listopada 2016 - 07:02)

  Na zdrową żywność nie szkoda mi pieniędzy.

  Aga

  (15 listopada 2016 - 14:53)

  Internetowo można kupić wiele produktów stosunkowo taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *