Zdrowie zapisane w genach

Jakość swojego życia można zdecydowanie podnieść, wiedząc nieco więcej o swoim organizmie niż od dietetyka czy lekarza pierwszego kontaktu. Informacje o sobie mamy zapisane w DNA, dlatego coraz częściej osoby świadome tego faktu korzystają z badań genetycznych. Można przebadać się w ten sposób kompleksowo lub skorzystać z konkretnych pakietów.

 

Unikalny profil genetyczny

 

Niestety nikt z nas nie ma na tyle idealnego profilu genetycznego, dzięki któremu mógłby żyć wiecznie. Jeśli już nie żyć wiecznie to chociażby tak, by nie zapadać na groźne choroby, nie tyć, przez długi czas zachować młody wygląd, itp. Unikalny profil genetyczny można wytłumaczyć na prosty przykładzie. Jedni z nas nie uprawiając regularnie sportu, nie przywiązując znaczącej uwagi do diety, są szczupli. Inni kładą nacisk na zdrowe odżywianie, ćwiczenia – nie mogą zrzucić zbędnych kilogramów. Tak właśnie działają geny.

 

Geny na wodzy

 

To prawda, że badania genetyczne nie należą do tanich badań. Dlatego jeśli decydować się na nie to w ściśle określonym kierunku. Ryzyko zachorowania to najczęstszy powód, z jakiego podejmujemy wybór. Warto zwrócić uwagę na kolejny rodzaj badań genetycznych na nietolerancję pokarmową, tzw. kod metaboliczny. Ich wyniki dają obraz, jakich produktów pokarmowych powinniśmy unikać, by osiągnąć zdrowie, atrakcyjną sylwetkę. Dzięki wprowadzeniu odpowiedniej diety pod kątem uwarunkowań genetycznych całkowite oczyszczenie organizmu z toksyn to nie problem. W konsekwencji zmniejszamy ryzyko wystąpienia wielu schorzeń i chorób.

Post Author: henmic

2 thoughts on “Zdrowie zapisane w genach

  Witek

  (3 grudnia 2016 - 20:56)

  Ale to chyba drogo? Co?

  Milena

  (7 grudnia 2016 - 18:05)

  Mam zamiar coś takiego wykonać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *