Dietetycy przestrzegają

Dietetycy biją na alarm, a zdecydowany odsetek otyłych osób bagatelizuje sprawę. To zwykle te osoby, które leczą się już na wiele schorzeń. W końcu od otyłości, która jest chorobą, do powikłań zdrowotnych całego organizmu niedaleka droga. Statystki są zatrważające, bo aż 52% Polaków powyżej 18 roku życia ma nadwagę. Nic z tym nie robią. Nie korzystają z porad dietetycznych – tak skutecznego pierwszego kroku w walce o zdrowie.

 

Drastyczne chudnięcie – nie

 

Otyłość nie jest tylko mankamentem urodowym. Raczej każdy z nas ma świadomość, że kilogramy ponad wagę, jaką powinniśmy mieć, to ryzyko dla zdrowia. Nie chodzi o drastyczne chudnięcie, które u młodych dziewcząt może być tak samo niebezpieczne, co otyłość. Katowanie się dietami nie jest dobre. W połączeniu z wiekiem dojrzewania, czyli również tzw. „burzą hormonów” może dojść do wystąpienia chorób takich, jak bulimia czy anoreksja. Niemniej jednak na otyłość u młodych należy zwrócić szczególną uwagę, gdyż brak reakcji w porę może okazać się wyrokiem na całe życie. Młode osoby niechętnie korzystają z porad dietetycznych, jeśli borykają się z problemem nadwagi. Pomoc musi wypłynąć więc z woli rodzica lub najbliższej rodziny.

 

Porady dietetyczne online

 

W internecie można znaleźć ogromną liczbę portali z pomocą dietetyków. Jednakże z uwagi na fakt, że po drugiej stronie może nie znajdować się żaden specjalista dietetyk, po konsultacje warto wybrać się do stacjonarnego punktu. Jeśli porady dietetyczne online, to oczywiście po dokładnym sprawdzeniu opinii na temat osoby udzielającej pomocy.

Post Author: henmic

2 thoughts on “Dietetycy przestrzegają

  Katarzyna

  (14 grudnia 2016 - 14:54)

  W końcu zabrałam się za siebie. Nie taki diabeł straszny, jak go malują 🙂

  Dominika

  (17 grudnia 2016 - 15:27)

  Święta prawda 🙂 Do dietetyka zaciągnęła mnie mama, za co oczywiście bardzo jej dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *