Ciekawostki o odchudzaniu

Bo jako kobiety nie mieścimy się w rozmiar, w który mieści się większość naszych koleżanek. Bo jako mężczyźni nie mamy takiej kondycji, która zaimponowałaby kobietom. Bo w końcu, a może przede wszystkim dlatego, że zdrowie, że mniejsze ryzyko chorób. Niektórzy mają silną wolę, inni potrzebują porad dietetycznych. W każdym bądź razie o odchudzaniu warto wiedzieć jak najwięcej.

 

Odchudzanie przed ciążą

 

Zwłaszcza kobiety, które planują zajść w ciążę, powinny wiedzieć, że planują okres szczególny pod kątem przyszłego zdrowia dziecka. Otyłość kobiet w wieku rozrodczym to niemalże epidemia. Dołączając do otyłości cukrzycę, przyszłe mamy warunkują dzieciom bardzo zły start. Każda kobieta planująca potomka powinna zadbać o prawidłowy stan zdrowia zanim zajdzie w ciążę. Mogą w tym pomóc porady dietetyczne. Wiele chorób dzieci, a nawet osób w dorosłym wieku nie pojawiłoby się, gdyby prawidłowo przebiegający okres płodowy. Odchudzanie przed ciążą nie tylko ma sens, ale jest koniecznością.

 

O produktach light

 

Odchudzanie to z całą pewnością zdrowa żywność, zdrowe nawyki, regularna aktywność fizyczna. Osoby podejmujące walkę ze zbędnymi kilogramami, wybierają jednak bardzo często produkty light, czyli niskokaloryczne. Warto pamiętać, że są to produkty owszem z obniżoną wartością tłuszczu, ale z zawartością cukru. Skład na opakowaniach takich produktów koniecznie należy czytać i porównywać ze składem na etykietach zwykłych produktów.

Post Author: henmic

2 thoughts on “Ciekawostki o odchudzaniu

  Sara

  (19 grudnia 2016 - 15:51)

  Ćwiczę i chudnę 🙂 Korzystałam też z porad dietetycznych.

  Szymon

  (22 grudnia 2016 - 12:21)

  Będę musiał coś w końcu zrobić z nadwagą 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *