Antyperspiranty – ważne informacje

Zdecydowana większość guzów rakowych w piersiach kobiet zlokalizowanych jest w pobliżu pach oraz węzłów chłonnych. Co więcej, po poddaniu ich badaniom histopatologicznym znacząca ilość zawierała parabeny oraz aluminium. To składniki antyperspirantów – poważne zagrożenie dla organizmu.

 

Kontrowersyjne aluminium

 

Aluminium, które w składzie najpopularniejszych antyperspirantów plasuje się na czołowych miejscach to kontrowersyjny składnik. Błyskawicznie działa, bo zatyka ujścia gruczołów potowych. Dzięki jego działaniu do 48 godzin czujemy się świeżo, nie zaliczamy wpadek przy podnoszeniu ręki w górę. Czy tak można jednak działać bez końca? Bez szkody dla naszego zdrowia? Okazuje się, że nie. Tym bardziej, że kolejnymi jego wrogami są parabeny, alkohol oraz wiele innych związków chemicznych. Antyperspiranty nie wspominając już o blokerach stosowane regularnie mogą powodować wiele skutków ubocznych.

Alternatywa „numeru jeden” na potliwość

 

Jeśli chcemy odstawić antyperspiranty z naszej codziennej higieny lub ograniczyć je na specjalne okazje, można sięgnąć po dezodoranty. W działaniu są oczywiście o wiele słabsze. Niemniej jednak można je aplikować kilkukrotnie w ciągu dnia. Są łagodne dla skóry, nie powodują podrażnień. Na przyszłość jednak warto pamiętać o czytaniu nie tylko etykiet produktów spożywczych, które kupujemy, ale też wszelkich kosmetyków. Pierwsze składniki w składzie to te, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Aluminum Chlorohydrate warto sobie darować.

Post Author: henmic

2 thoughts on “Antyperspiranty – ważne informacje

  Basia

  (7 stycznia 2017 - 19:14)

  Antyperspiranty ratują szczególne okazje. Na co dzień stosuję jednak dezodoranty, bo już sporo naczytałam się o skutkach ubocznych.

  Kama

  (10 stycznia 2017 - 19:55)

  Ostrożności nigdy za wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *