Lampy uliczne led

Każda z nas powinna dbać o swoją skórę, stosować zarówno kremy, maseczki, toniki oraz przynajmniej raz w tygodniu peelingi oczyszczające i złuszczające nasz naskórek. Nadmiar naskórka bardzo często prowadzi do zatkania porów, co za tym idzie skóra przestaje oddychać i lampy uliczne led pojawiają się na niej wypryski, brak blasku, skóra wydaje się czasami nawet poszarzała.
Peelingi sprawiają, że będziemy czuły się lepiej, zdrowiej, a nasza skóra będzie mogła w swobodny sposób oddychać. Dzięki oczyszczeniu z martwego naskórka nasza skóra będzie dużo lepiej przyswajać kremy, czy też maseczki pielęgnacyjne.
Osoby ze skórą tłustą oraz mieszaną powinny dużo częściej stosować peelingi, niż w przypadku osób z cerą wrażliwą. Bardzo często zdarza się jednak, że domowe zabiegi nie sprawdzają się, wtedy bardzo wiele kobiet decyduje się na zabieg w salonie kosmetycznym.
Czym różni się peeling chemiczny wykonywany w salonie?
Przede wszystkim peeling chemiczny działa na głębokie warstwy lampy uliczne led naszej skóry, z kolei domowe, tak jak było wspomniane wcześniej, działają jedynie na naskórek. Stosowane są one zazwyczaj w przypadku skóry młodej, przynosząc dużo więcej poprawy, niż te domowe.
Tak naprawdę wybór odpowiedniego peelingu należy do lekarza specjalisty, mimo wszystko warto się do niego wybrać, jeżeli domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Lekarz powinien ocenić stan naszej skóry, kondycje i tym samym dopasować rodzaj oraz stężenie właściwe do wykonania zabiegu.
Osoby, które od dłuższego czasu zmagają się ze swoja skóra na pewno nie pożałują podjęcia się takiego zabiegu, poczują ulgę i zdrowszą skórę.

Mikrodermabrazja to bardzo często stosowana metoda lampy uliczne led mechanicznego złuszczania naskórka. Dzieje się to za pomocą strumienia mikrokryształków, czyli tlenku glinu.
Możemy mieć wrażenie jakby proszek, który działa pod ciśnieniem, tworzył efekt podobny do piaskowej burzy, tym samym dokładnie ścierając nasz naskórek.
Mikrodermabrazja ma za zadanie zetrzeć rogową warstwę naskórka, wygładzić, odmłodzić, jak również zregenerować naszą skórę, przez co będzie ona miękka i gładka.

Możemy również wyróżnić najczęściej spotykane, rodzaje mikrodermabrazji:

1. Diamentowa – skierowana do osób o skórze wrażliwej, skłonnej do alergii i podrażnień. Polega na wykonaniu zabiegu przy użyciu głowic diamentowych.
2. Korundowa – jest to dużo bardziej silniejsze złuszczanie naskórka, niż w przypadku mikrodermabrazji diamentowej, ponieważ zabieg wykonywany jest przy pomocy urządzenia z glinką. Tę metodę można zastosować na wszystkich lampy uliczne led rodzajach skóry, za wyjątkiem skóry naczyniowej!
3. Tlenowa – jest alternatywą dla diamentowej oraz korundowej mikrodermabrazji, w tym przypadku zastosowana jest sól fizjologiczna oraz tlen medyczny. Ten rodzaj zabiegu skierowany jest tak naprawdę do każdego typu skóry, szczególnie jednak zaleca się go dla osób u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia skóry.

Sam zabieg już po bezpośrednim przeprowadzeniu daje nam ogromne efekty, z pewnością jest dużo bardziej efektowny, niż inne złuszczające naskórek formy zabiegów. Tak naprawdę mikrodermabrazja zalecana jest dla każdego, kto zmaga się z problemami lampy uliczne led skórnymi.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *